צו סגירה שלא נאכף משך 7 שנים - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 18:01, 29 במאי 2014

  התקבל צו סגירה לפני 7 שנים. בהחלטת השופט נאמר שהצו יבוטל או יותלה אם יוסדר העניין עם העירייה. פנינו לעירייה והם שלחו לנו מכתב מראש אגף רישוי עסקים שהם יאפשרו לעסק להמשיך. לאחר 7 שנים לפתע פתאום קיבלתי מכתב מהעירייה שעלי לסגור את העסק. הנושא מאד מרגיז ואני כרגע הולך להגיש עתירה. השאלה שלי היא תוך כמה זמן העירייה היתה צריכה לבצע את הצו? האם אפשר לטעון להתיישנות של ביצוע הצו? הנקודה שאני מעלה היא שבעירייה לא ביצעו את הצו במשך 7 שנים (ואם היו מנסים לבצע אותו כמובן שהייתי עותר מינהלית באותו רגע)

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  14:39, 1 ביוני 2014

  שלום.
  צו סגירה אינו עונש, ולכן, ברגיל, אינו מתיישן. יחד עם זאת, ניתן לעשות שימוש בטענות מהמשפט המינהלי כגון שיהוי ניכר, שינוי מצב לרעה, הסתמכות וכיוצ"ב. סביר שהעירייה תטען כי אם לא הקפידה איתך ולא מימשה את צו הסגירה, הרי שהדבר לא צריך לשמש לחובתה. מדבריך קשה להעריך את הסיבות לפעולתה זו של העיריה, אך יתכן והיה עליך לפעול בצורה מסוימת שלא פעלת בה. בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.