פיצול גג מבית ובניית יחידת דיור על הגג - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 16:20, 2 ביוני 2014

  שלום, אני מתגורר עם ההורים בדירת גג בת"א, כאשר הגג הוא בבעלותינו הפרטית ללא כניסה מהבית (כניסה דרך חדר המרגות - קומה מעל) אני מעוניין לרכוש את הגג מההורים שלי ולבנות שם יחידת דיור, הגג בגודל של 110 מ"ר. השאלות שלי : האם ניתן להפריד את הגג מהבית לגמרי ? כגון ארנונה, שעון מים, חשמל וכד' כך שהשטח יהיה רשום על שמי בלבד ללא קשר לבית עצמו וולא כניסה דרך הבית ? אם כן מה הגודל המקסימלי של יחידת דיור שאני יכול לבנות ? אשמח לתשובה.

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  18:25, 2 ביוני 2014

  שלום.
  משאלתך לא ברור אם אתה מתגורר בדירת גג, או שאתה מתכוון לבנות על הגג, שאין עליו מבנה כעת. בכל אופן, אם הכוונה הינה לבנות על הגג, הרי שהגם שהגג מוצמד לדירת הוריך, עדיין אין הדבר אומר שצמודות אליו זכויות בניה. עליך לברר אם לגג מוצמדות זכויות בניה. אם לא, הרי שאתה "מנצל" זכויות בניה של שאר הדיירים, ככל וישנן כאלו, ועל כך צריכה לבוא הסכמתם. באין זכויות בניה, עליך ליזום תב"ע אשר "תייצר" זכויות בניה. בנוסף, אם ברצונך לפצל את הגג מדירת הוריך ולרשום אותו כיחידת רישום נפרדת בפנקס הבתים המשותפים, עליך להוציא היתר לכך. ואח"כ לבקש את תיקון רישום צו הבית המשותף. אם הכוונה הינה רק לפיצול טכני בקשר לחשמל, מים וארנונה, מציע לברר בעירייה בה אתה מתגורר. בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.