רישיון עסק לעסק בתוך עסק - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • אלכס

  נשלח ע"יאלכס 19:42, 9 ביוני 2014

  שלום. יש לי שאלה כזאת: רתך עבד במפעל לריתוך, ועכשיו יוצא לדרך עצמאית. הרתך שוכר מהמפעל פינת עבודה ובה מכונת ריתוך וכלים, ועובד עליה. בתמורה משלם דמי שכירות חודשיים למפעל. האם המצב הזה מחייב את הרתך הוצאת רישיון עסק? יש לציין שלמפעל עצמו יש רישיון עסק, וכן שהסכם השכירות הוא לתקופה של 10 חודשים בלבד. תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  07:30, 10 ביוני 2014

  שלום.
  רישיון עסק הינו רישיון "על שם" העוסק הספציפי. היה ורתך נדרש להוציא רישיון עסק (פריט 10.14 לצו רישוי עסקים 2013), עליו להוציא רישיון עסק פרטני וללא קשר לרישיון עסק של המפעל שממנו הוא שוכר את השטח בו הוא עובד.

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.