מסעדה ללא רישיון - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • דלית

  נשלח ע"ידלית 11:15, 17 ביוני 2014

  היה אירוע משפחתי של מזון מקוקל במסעדה ידועה שוקקת. התברר שאין רישיון מטעמי בריאות וכבאות. איך אני אזרח אוכף סגירה?את מי להניע? ולמי יש שיקול דעת עיקרי בעניין? איפה מעוגן בדיוק שיקול הדעת/חובת העירייה ? בסעיפים של איזה חוק?

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  08:09, 21 ביוני 2014

  דלית שלום.
  מובן לי התסכול שבקבלת תמורה לקויה ממקום בעל מוניטין. עם זאת, לא ברור משאלך מהיכן נובעת האמירה שלך שלמקום אין רישיון עסק. בהנחה שזה אכן כך, הרי שהיעדר רישיון עסק, ולא משנה מה הטעמים להיעדר זה, אינו כדין. מי שמטפל בעניין הוא מחלקת רישוי עסקים במקום מגורייך, אליה ניתן לפנות בתלונה אודות העסק הנ"ל. כמו כן, בנסיבות של מזון מקולקל, ניתן לפנות בתלונה למשרד הבריאות, אל לשכת הבריאות הנפתית/המחוזית ולהתלונן שם. ידוע לי שמשרד הבריאות אפילו מפרסם ממצאים על ביקורות שהוא עושה בבתי אוכל. לעניין שיקול הדעת: הרשות המקומית זו שעניינה רישיון העסק למקום או הרופא המחוזי שעניינו תנאי התברואה במקום צריכים לבחון את המקרה, לא בכל פעם שמוגש מזון שמתברר כמקולקל, מוצא למקום צו סגירה, וגם זאת בכפוף לשימוע. יש לבחון כל מקרה ונסיבותיו. רק אם מדובר במחדל משמעותי או בתופעה החוזרת על עצמה, הרי שינקטו צעדים נגד בעל המקום.

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.