צו הפסקת עבודה בגלל שינויים פנימיים - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • תמיר

  נשלח ע"יתמיר 21:53, 30 ביוני 2014

  קיבלתי צו הפסקת עבודה כי שכן משועמם התלונן והפיקוח טוען שגם השינויים הפנימיים דורשים היתר .....מדובר על קירות גבס שנבנו כמחיצות פנימיות ובנוסף הוספת עוד תא שירותים אחד לזה הקיים. לא בוצעה שום חריגה החוצה . נראה לי מוזר ששינוי פנימי עם קירות גבס דורש היתר בניה. זה נכון ? נתקלתם בזה ? אני רואה בכל מקום שמשפצים ומפרקים דירות וחנויות ומעצבים מחדש עם גבס ולא חשבתי שכולם צריכים היתר

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  10:09, 1 ביולי 2014

  תמיר שלום. על פניו נראה, רק בהתאם למתואר על-ידך, שהצדק איתך. על-פי חוק התכנון והבניה :"שינוי פנימי" אינו דורש הוצאת היתר. "שינוי פנימי" מוגדר בחוק כשינוי שלא נוגע לצד החיצוני של הבניין, לא פוגע בחזיתו או במראהו, בשלד של הבנין או ברכוש משותף או בצנרת או ציוד אחר המשרתים גם דירות אחרות, אינו פוגע בזולת ואינו משנה את שטחה של הדירה או את מספרן של יחידות הדיור. עם זאת, יתכן והצו הוצא מהחשש שאתה מתכוון לפצל את הדירה (הקמת תא שירותים, קירות גבס וכיוצ"ב), דבר המחייב הוצאת היתר. עליך לנסות ולשכנע את הוועדה המקומית, זו שביקשה את הצו, כי אכן מדובר בשינוי פנימי ולא מעבר לכך. בהצלחה

  תגובה
 • 12:21, 1 ביולי 2014

  העבודות הן פנימיות בלבד ללא חריגה החוצה וללא פיצלו כלשהו.
  מה שכן המקום נבנה לפני כ-30 שנה עם חריגת בניה ואני חושב שבגלל זה אולי
  הפיקוח לא מוכן שיהיו שינויים פנימיים והם מתעקשים שנחזיר את המצב כפי שהיה
  לפני תחילת השיפוץ

  תגובה
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  19:10, 1 ביולי 2014

  תמיר. אם העבודות המתבצעות הינן "שינוי פנימי", כפי שתיארת בתשובתי הקודמת, אין לרשות עילה לעצור את העבודות, באשר אינן דורשות היתר. כמו כן, חריגות בניה מלפני 30 שנה אינן עילה להפסקת העבודות הנוכחיות. עם זאת, יתכן וחריגות הבניה הן עילה לכתב אישום. אני מציע שתברר עם הרשות, לעומק, את הסיבה לצו הפסקת העבודות. כך, כמו שזה נראה, זו מסכת של השערות וניחושים.

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.