ביטול חוזה עם אולם שהתברר שאין לו רישיון עסק - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • יוסף

  נשלח ע"ייוסף 16:12, 3 ביולי 2014

  חתמנו חוזה חתונה עם אולם ובחוזה מופיע סעיף שהאירוע יתקיים בהתאם לאישורי והיתרי הרשויות משטרת ישראל כיבוי אש ועיריה. אתמול התברר לי שלאולם אין רשיון עסק דיברתי איתו שאני מעוניין לבטל את החוזה והוא טוען שיש לו אישורים וזה בתהליכים ושכבר הרבה שנים הוא פועל חוקית רק שיש בעיה קטנה שצריך לפתור.. בנוסף הוא אמר שאם אבטל את החוזה הוא יתבע אותי שאקיים את החוזה או אשלם קנס יציאה מה אני יכול לעשות מבחינה חוקית?? תודה..

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  08:21, 4 ביולי 2014

  יוסף שלום. שאלתך נוגעת לדיני החוזים בעיקר, ועניינה פחות דיני רישוי עסקים. עם זאת אולם אירועים מחויב ברישיון עסק ולא ב"תהליכים לרישיון עסק"! עסק אשר יוצר מצג שווא כאילו יש לו רשיון עסק, כשמתברר שאינו מחזיק כזה, יתקשה לאכוף עליך לקיים את החוזה, כשידיו אינן נקיות. נהפוך הוא: עומדת לך עילה לתבוע את האולם ואפילו את בעל האולם באופן אישי. מפנה אותך לפס"ד שניתן ע"י כבוד השופטת פנינה לוקיץ מבית משפט השלום בקריות ת"ק 46526-04-13 שלומית גור נ' מאיר חזן.בהצלחה

  תגובה
 • 09:45, 6 ביולי 2014

  ואם אני יסכם איתו שהוא אחראי אם יקרה נזק כלשהוא האם מותר לי מבחינה חוקית לערוך שם אירוע??

  תגובה
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  18:50, 6 ביולי 2014

  יוסף. אם אתה יודע שלמקום אין רישיון עסק, ונגרם נזק למי מהאורחים, אתה עלול להיתבע ע"י הניזוק בכך שעצמת עיניך מהנסיבות של סיכון מוגבר בהיעדר רשיון עסק. מעבר לכך, כיסוי ביטוחי מותנה, בד"כ, בקיומו של רישיון עסק, כך שהיעדר רשיון עסק עלול להוביל לכך שחברת הביטוח לא תיתן כיסוי ביטוחי למקום.

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.