לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ל.מ

מגבלות ואיסורים על ניהול עסק בדירת מגורים שכורה

עו"ד ציון יהודאי שלום, אם אני מנהלת עסק ורוצה לנהל אותו בדירת מגורים ולא במשרד (כלומר, לשכור דירה לצורך ניהול עסק) , האם ישנן מגבלות כלשהן מכוח חוק רישוי עסקים ? האם נדרש לבצע בדיקות כלשהן בעירייה? אציין, כי מדובר בעסק (חברה פרטית) שאינני מתכוונת לקבל בו קהל, והדירה תשמש רק לצורכי ישיבה בדירה ועבודה מול מחשבים ועשיית טלפונים מהמשרד, ואין בכוונתי לשנות את אופי הבית ו/או לעשות שינויים בדירה . ידוע לי שהמשכיר ידרש לשלם מס על ההכנסה כשהדירה מושכרת לעסק, אבל אילו מגבלות או איסורים יש עליי כשוכרת שרוצה לשכור דירה לצורך ניהול עסק? אודה לתשובתך

ציון יהודאי

ל.מ. שלום. לא כל עסק אשר מנוהל, גם אם זה באמצעות חברה וגם אם המשכיר משלם מס על ההכנסה משכירות, חייב ברישיון עסק. לכן, ע"מ לוודא שהעסק שאת מנהלת חייב ברישיון עסק, צריך לעיין בצו רישוי עסקים (עסקים טעוני רישוי), תשע"ג-2013 ולבדוק אם העסק שאת מנהלת מופע שם. לחילופין ניתן לפנות לרשות המקומית שבתחומה מצוי אותו עסק ולברר איתם אם העסק המנוהל מחייב רישיון עסק. לעניות דעתי, ומבלי שהדבר יחשב כייעוץ, אני סבור שהעיסוק שאת מתארת לא מחייב רישיון עסק. עם זאת אציין כי לא ינתן רישיון עסק אם המקום עומד בסתירה לדיני התכנון והבניה, כלומר, אם זו דירה שייעודה המקורי הוא למגורים- צריך לקבל היתר לשימוש חורג. בהצלחה

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום רישוי עסקים ורישוי בניה