השכרת דירה למשרד - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • ל.מ

  נשלח ע"יל.מ 15:35, 5 באוגוסט 2014

  עו"ד ציון יהודאי שלום, אם אני מנהלת עסק ורוצה לנהל אותו בדירת מגורים ולא במשרד (כלומר, לשכור דירה לצורך ניהול עסק) , האם ישנן מגבלות כלשהן מכוח חוק רישוי עסקים ? האם נדרש לבצע בדיקות כלשהן בעירייה? אציין, כי מדובר בעסק (חברה פרטית) שאינני מתכוונת לקבל בו קהל, והדירה תשמש רק לצורכי ישיבה בדירה ועבודה מול מחשבים ועשיית טלפונים מהמשרד, ואין בכוונתי לשנות את אופי הבית ו/או לעשות שינויים בדירה . ידוע לי שהמשכיר ידרש לשלם מס על ההכנסה כשהדירה מושכרת לעסק, אבל אילו מגבלות או איסורים יש עליי כשוכרת שרוצה לשכור דירה לצורך ניהול עסק? אודה לתשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  ציון יהודאי,מנהל הפורום

  16:01, 5 באוגוסט 2014

  ל.מ. שלום.
  לא כל עסק אשר מנוהל, גם אם זה באמצעות חברה וגם אם המשכיר משלם מס על ההכנסה משכירות, חייב ברישיון עסק. לכן, ע"מ לוודא שהעסק שאת מנהלת חייב ברישיון עסק, צריך לעיין בצו רישוי עסקים (עסקים טעוני רישוי), תשע"ג-2013 ולבדוק אם העסק שאת מנהלת מופע שם. לחילופין ניתן לפנות לרשות המקומית שבתחומה מצוי אותו עסק ולברר איתם אם העסק המנוהל מחייב רישיון עסק. לעניות דעתי, ומבלי שהדבר יחשב כייעוץ, אני סבור שהעיסוק שאת מתארת לא מחייב רישיון עסק. עם זאת אציין כי לא ינתן רישיון עסק אם המקום עומד בסתירה לדיני התכנון והבניה, כלומר, אם זו דירה שייעודה המקורי הוא למגורים- צריך לקבל היתר לשימוש חורג.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.