פרגולה - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • דודו

  נשלח ע"ידודו 09:45, 1 באוקטובר 2014

  שלום אני גר בבית פרטי ואני רוצה להתקין ן פרגולה על הדשא האם עליי לקבל אישור להקמת הפרגולה לפני הקמתה בגלל מס הארנונה?

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  07:41, 2 באוקטובר 2014

  שלום. בהתאם לרפורמה בחוק התכנון והבניה ניתן פטור מוחלט מהיתר בנייה עבור שורה של הקמת מתקנים קטנים או עבודות זמניות. ברשימה הזו כלולים הוספת פרגולה, גידור, מזגנים, סככות או מחסן.הרפורמה נכנסה לתוקפה ומשמעותה שאין צורך בבקשה להיתר בנייה להוספת סככה או שטח אחסון, אלא שיש ליידע את הרשות המקומית, בד"כ בפניה לוועדה המקומית לתכנון ובניה, וזאת לאחר מעשה. עם זאת, נותרה החובה לבנות בהתאם לתכניות המתאר, לתקנות התכנון והבניה וכיוצ"ב הוראות מחייבות שאינן במסגרת הפרוצדורה של קבלת היתר ולשם כך מוצע לפנות לרשות המקומית, טרם הבניה! בקשר ל"מס ארנונה", יש לפנות לרשות המקומית ע"מ שתחשב את הארנונה, ככל והיא מוטלת על פרגולה. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.