• עדי

  נשלח ע"יעדי 09:05, 25 בנובמבר 2014

  האם גגון שמבד יוטה או בד עבה יותר לכניסה של בית או כגגון לחניית רכב מותר להתקין בלי לקבל אישור?

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  18:12, 28 בנובמבר 2014

  שלום עדי.
  בהתאם לתיקון 101 לחוק התכנון והבניה, ניתן פטור מהגשת בקשה להיתר גם ל"גגון" (תקנה11 לתקנות התכנון והבנייה (עבודות ומבנים הפטורים מהיתר). אני מציע לבדוק בתקנות הנ"ל את הדרישות הטכניות מהגגון,לרבות החומרים מהם עשוי הקירוי. כעולה מהתקנות, אם הגגון/סוכך גדול מ-20 מ"ר, יש להודיע לרשות המקומית בתוך 45 ימים מהקמת הגגון בצירוף אישור מהנדס. עם זאת חשוב שבניית הגגון תבוצע באופן שתובטח יציבות המבנה או המיתקן ,תובטח בטיחות השוהים במבנה או בסביבתו;הבניה תהיה מתאימה לתכניות ולהנחיות המרחביות החלות במקום, ואם ניתן היתר הקובע הוראות לגבי הקמתו, יהא תואם את ההוראות; אני ממליץ לפנות למרכז המידע באגף הרישוי ברשות המקומית במקום מגוריך,על מנת לקבל את המידע התכנוני, בטרם תחלו בהרכבה.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.