אימונים אישיים - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • דור

  נשלח ע"ידור 14:42, 14 בינואר 2015

  למנהל הפורום שלום, ברצוני להכשיר בביתי חדר למטרת אימון כושר פרטי הכולל הליכון ומכשיר מולטי טריינר (הכל באחד) ומספר אביזרי כושר נלווים (גומיות כדורים וכו'). האם אני נדרש לרישוי עסקים? מדובר בשיעורים פרטיים בלבד 1X1.

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  12:20, 15 בינואר 2015

  שלום.
  עפ"י חוק רישוי עסקים וכן עפ"י חוק מכוני כושר (רישוי ופיקוח ) תשנ -ד" 1994, על מכון כושר לקבל רשיון עסק.
  עם זאת, יש לברר אם פתיחת מכון כושר פרטי בביתך, שזהו שימוש עסקי לכל דבר ועניין, מהווה שימוש המותר בביתך. לעניות דעתי, הדבר מהווה "שימוש חורג", באשר ספק אם היתר הבניה שניתן לביתך, כולל גם את השימוש הנ"ל. יוער ויצוין כי רישיון עסק ניתן רק לעסק אשר עומד בחוקי התכנון והבניה.
  מוצע שלפני שתיכנס להוצאות הקמת המכון , כדאי לברר לעומק במחלקת רישוי עסקים ברשות המקומית במקום מגוריך.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.