הקמת עסק בבית משותף. - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 21:01, 25 בינואר 2015

  האם עסק כגון משרד חקירות בהתהוות (עסק שעבר לדירה בבלוק מגורים קיים)חייב באישור של בעל העסק מבעלי יתר הדירות בבניין שמאוגד על ידי תרבות הדיור? לכאורה נראה שמדובר באדם שלא ביקש רשות מתושבי הבלוק וקבע עובדה זאת לפני פתיחת משרדו,לטענת תושבי המקום הוא ביצע גם עבודות בנייה במבנה,למשל הוסיף עוד דלת כניסה חוץ מהדלת הקיימת כל זאת ללא בקשה מהשכנים. האם לחוקר פרטי מותר שיהיו רישמיים פלילים ,אם כן מאיזה סוג? או ליתר דיוק איזה עבירות אסור שיהיו לו? אני מחפש את סעיפי חוק הענשין המתאימים לכך ,אשמח אם תאמר לי מהם. האם יתכן שזה מהווה מיטרד,יש חשש לתושבי הבלוק, עקב סוג עיסוקו-במציאות של נסיון מגע מצד גורמים עבריינים מולו וחשש לחיי אדם המצויים בבנין שבו הוא מקים את משרדו.אנא אבקש תשובה מלאה בעניין להמשך החלטה.

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  05:47, 26 בינואר 2015

  חיים שלום.
  בפנייתך יש מס' שאלות שאינן מעניינו של מדור זה. אם יעוד הדירה אליה עבר משרד החקירות הינו מגורים, ובדירה נעשה שימוש שאינו תואם את ההיתר- הרי שזה שימוש חורג אשר יש לקבל לגביו אישור של הועדה המקומית, תוך מתן הזדמנות לשכנים להתנגד. אם הדייר הנ"ל פתח דלת נוספת, הרי שיש בכך כדי לפגוע בבניין (בהנחה שזה אינו "שימוש פנימי", בתוך הדירה עצמה), וגם לכך יש לקבל היתר. בנוסף, פגיעה ברכוש של כל הדיירים או פגיעה באיכות חייהם של שאר הדיירים, לרבות מטרד שפעילות של דייר אחד גורמת לאחרים, היא עניין לפנות אליו בתביעה למפקח על בתים משותפים. מאחר ואתם משוייכים לאגודה לתרבות הדיור, אני ממליץ לך לפנות אליהם להמשך הבירור. בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.