בניה ללא היתר - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • נטלי

  נשלח ע"ינטלי 20:10, 11 באפריל 2015

  אנחנו רוצים לקנות בית פרטי. המוכרים ישר אמרו שכל קומה שנייה + תוספות בנייה רבות בקומה הראשונה, בנויות ללא יתר. למעשה כל התוספות, כולל הקומה השנייה נבנו לפני יותר מ 20 שנה וכך זה הייה עד היום. כאשר התחילו המגעים למכירת הבית, התברר שבעיריה קיים היתר ישן לבית קטן בגודל של 60 מ"ר כאשר הבית היום בנוי כ200 מ"ר. דבר נוסף שחשוב להדגיש, הוא שכל הקומה השנייה בנויה בשיטת בנייה קלה. מעבר לזה אין חריגות של מטרים עודפים או חריגה מקווי בניין המותרים. רציתי לדעת מה יכולות להיות ההשלכות של לקנות כזה בית. המוכרים אומנם הסכימו לרדת במחיר אבל עדיין לא ברור לי עד כמה זה יכול להיות מסובך להוציא היתר על משהו שנבנה ללא היתר ובשיטת הבנייה הקלה? מה הסיכון בקניית בית כזה עם חריגות? האם לאחר השלמת העסקה, יכול להגיע אלינו פקח ולהוציא צו הריסה לכל מה שבנוי ללא היתר? האם יש התיישנות שיכולה למנוע הריסה? האם אני צפויה לקנסות במידה והדבר יתגלה ולאיזה גובה הם עלולים להגיע? אודה אם משהו שמבין יוכל להסביר את כל האופציות ומה עלינו לעשות.

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  21:35, 11 באפריל 2015

  נטלי שלום.
  שאלתך רחבה והיקפה חורג למדי מהתחום במסגרת פורום זה. ניתן לפנות בפרטי

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.