בניה ללא היתר והשכרה לבעל עסק - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • אנונימי

  נשלח ע"יאנונימי 00:07, 22 באפריל 2015

  ברשותי חנות , לאחרונה דייר עזב עסק שלא היה בו צורך לרישיון , במהלך השנים בניתי מתחת לחדר המדרגות חדר שירותים שישמש את בעל העסק לצרכיו בביקורת עירייה ראו את השירותים והוציאו להם חיוב ארנונה בלבד , מעולם לא התבקשתי להרוס את השירותים והם היו שם כל הזמן ללא בעיה . לדייר החדש שנכנס השכרתי את החנות יחד עם השירותים בנוסף נתתי לו שרטוט של הנכס על פי צו הארנונה שמציין את את השירותים כחלק מהחנות . הדייר חתם על החוזה בדק ומצא שהנכס עונה על צרכיו , חתם על חוזה שבו סעיף שעליו לבדוק את הנכס ושזה מתאים לצרכיו ואי קבלת רישיון עסק לא יהיה סיבה לביטול החוזה כך שהאחריות עלין לפני שהוא עושה משהו בלי לבדוק . הדייר תובע אותי עכשיו על סך של 700000 שח נזקים שנגרמו לו עקב כך שעיריית תל אביב אינה מוכנה לתת רישיון עסק מכיוון ששטח השירותים אינו על פי ההיתר ועל כן אינו נחשב בשטח של החנות עקב כך הדייר לא יכול להפעיל את העסק בשטח החנות ללא השירותים . הטענה שלו זה שלא אמרתי לו שבניתי את השירותים ללא היתר בחדר המדרגות ואף שהוא בדק בעיריית תל אביב הוא לא מצא עדות לכך שיש בעיה עם זה בנוסף לשרטוט שניתן לו עם השירותים המצורפים ץ הוא קיבל צו סגירה לעסק והתביעה שלו זה על כל הנזקים שנעשו לו יחד עם כל ההוצאות עד יום לפני החתימה על החוזה . עורך הדין שלי נשמע נלהב על כך שאין לדייר על מה להתבסס ושהחתימה על החוזה נעשתה לאחר שבדק בעירייה ומצא שהנכס עונה על דרישות העירייה ודרישות הדייר ואף על פי שהשירותים נבנו ללא היתר ואף על פי שלא אמרתי להם על כך כלום ואף על פי נתתי להם שרטוט של החנות יחד עם השירותים לטענת עורך הדין שלי החתימה שלהם על הסעיף שאומר שאי קבלת רישיון עסק אינו עילה לביטול גוברת על כך . אני מודאג מאד ומבקש לקבל את עצתך בנושא . אני מודה שבניתי את השירותים ללא היתר ושאכן הם מופיעים בשרטוט אך לא האמנתי שעכשיו הם יתבעו אותי על זה , לצערי מכיוון שזה נבנה מתחת לחדר מדרגות לא ניתן להוציא להם אישור מעולם לא ניתן לי התראה לגביהם על ידי אף גורם , רק עיריית תל אביב הוסיפה את זה לארנונה של החנות וכך החנות הפכה להיות מעל 40 מטר ללא השירותים החנות 37 מטר , על פי עיריית תל אביב לא ניתן לקבל רישיון עסק למזון בפחות מ40 מטר ובגלל זה הדייר קיבל צו סגירה . מה עושים ?

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  07:00, 22 באפריל 2015

  שלום רב.
  מדור זה לא מיועד להוות תחליף לייעוץ וליווי משפטי ראוי שאתה מקבל כבר.בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.