בניה קלה ללא היתר - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • איל

  נשלח ע"יאיל 20:21, 21 ביוני 2015

  בעיר מגורי סגרו מאות ואלפים את מרפסותיהם בבניה קלה, ברחוב שלי ישנם עשרות ובניין שלי בעצמו כמה וכמה מרפסות ותוספות בניה בנויות בשיטת בניה קלה - פנלית. כעת עקב הלשנה הגיע אלי פקח ותובע להרוס את הבניה, בו בזמן שמסביבו קיימים כמה מבנים בולטים ללא היתר והוא בוחר להגיע רק אלי כיון שרק עלי הלשינו. שאלתי היא א. האם מכיוון והעיריה העלימה / מעלימה עין במשך שנים, ניתן לראות בכך הסכמה מסויימת של העיריה, זכור לי שראיתי פעם פ"ד דומה והייתי שמח למצוא תקדים שכזה. ב. האם ניתן לטעון אכיפה בררנית / חוק הגנה מן הצדק. ג. האם יעזור לי בבית משפט אם אני יביא אלפי תמונות של מרפסות סגורות בבניה קלה, על מנת להוכיח את טענותיי.

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  14:45, 22 ביוני 2015

  איל שלום.
  הסכמה של העירייה מכח העלמת עין רבת שנים וכן הגנה מן הצדק מסוג אכיפה בררנית, הן טענות הגנה טובות למקרה שיוגש נגדך כתב אישום ואז תוכלו לטעון אותן, אתה או ב"כ, בהרחבה בבית המשפט. עד אז, אני מציע שתגיע להסכמות כלשהן עם מדור הפיקוח בעירייה, אשר בעיקרן מבוססות על הטענות הנ"ל, האופן כזה אשר ייתר את הגשת כתב האישום. לעיתים, להימנע מצרה יותר חשוב מאשר לצאת ממנה. בהצלחה.

  תגובה
 • 01:06, 23 ביוני 2015

  לכ' עו"ד ציון יהודאי
  ראשית כל תודה רבה רבה על תושבתך המהירה.
  אני כמובן לוקח את האפשרות שאצטרך לעמוד למשפט, וחשוב לי לדעת האם טיעון כזה יכול לתפוס. האם יש למיטב ידיעתך תקדים כזה, אם כן אשמח מאוד לקבל מראה מקום לפ"ד.
  השאלה היא א. האם ביכולתו / בסמכותו של הפקח לסגור את התיק, בנימוק זה או אחר, כאשר המציאות היא שיש אלפי אם לא עשרות אלפי - סוג עבירה שכזו ברחבי העיר. ברח' שלי לבד מדובר במאות עבירות מסוג זה.

  ב. מכיון ואני מוזמן לחקירה אצל הפקח בעיריה, אני חוכך בדעתי האם בכלל כדאי להגיע, שכן מה שאומר שם עלול לשחק רק לרעתי במפשט אם וכאשר יתקיים משפט, שכן במשפט פלילי על התביעה להוכיח שאני ביצעתי את העבירה, ובמקרה שלי מדובר בשטח סמוך לביתי, אולם בטאבו הוא לא רשום על שמי, למרות שאני הוצאתי את הרישיון לרצף אותו ( לפני שסגרתי אותו בפנלית).

  ג. אני חוכך בדעתי האם כן לבוא לחקירה ולהציג לפניו את השאלה באופן כזה שהוא יבין שהוא מכניס את עצמו לבעיה, אם הוא יתן לתיק הזה להתפתח, שכן אז אני יכול לטעון שהוא לא ביצע את תפקידו ובכך הוא גרם לי להבין שהדבר מותר עפ"י חוק.

  אני יודע שזה קצת מורכב לענות בפורום על שאלות מורכבות, אבל בכל זאת אני מבקש אם אתה יכול להתייחס ובהקדם. כי החקירה היא אוטוטו.

  תודה מראש
  איל

  תגובה
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  06:11, 23 ביוני 2015

  איל.
  אכן, שאלתך מורכבת. בנוסף, הנסיבות הן כאלו שמצריכות בירור ענייני ומקיף טרם תשובה. אין זה הפורום המתאים לכך. עליך, טרם החלטה אם להופיע לפני הפקח, להיוועץ בעו"ד או לשכור את שירותיו של כזה. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.