האם יש צורך ברשיון להשכרת וילה לאירועים ולינה - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • יסמין

  נשלח ע"ייסמין 22:37, 14 ביולי 2015

  שלום רב, יש לי בירושלים בית פרטי עם 5 חדרי שינה על שטח של 0.75 דונם. אני מעוניינת להשכיר אותו לאירועים קטנים (עד 100 איש), תוך התחשבות בשכנים מבחינת רעש (בלי הגברה) וחנייה, וכן ללינות קצרות מועד. ניסיתי לברר האם יש צורך ברשיון עסק, ולמיטב הבנתי מאז השינוי שחל בצו ב2013 אין כבר צורך. האם זה נכון?

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  עו"ד ציון יהודאי,מנהל הפורום

  19:24, 19 ביולי 2015

  שלום.
  צו רישוי עסקים לא דורש רשיון עסק לקיום אירועים בסדר גודל שציינת . עם זאת, חוק רישוי עסקים דווקא מתייחס ל"אולם שמחות, גני אירועים ודיסקוטקים". בימ"ש שלום בת"א, במקרה דומה (מ"י נ' סנדלר), קבע שקיום אירועים כאלו מחייב רשיון עסק. וכך מציין כב' השופט ברקאי: "כאשר מנוהל אולם לשמחות ולאירועים, הרי הדעת אינה יכולה לסבול שזה יפעל ללא כל פיקוח. עשרות אנשים, .....מגיעים וחוגגים במקום אשר אין פיקוח על הסדרי כיבוי האש בו, אין פיקוח על הבטיחות, אין פיקוח על מידת הצפיפות, אין פיקוח על סניטציה ותברואה, אין פיקוח על אמצעי מילוט ותנאים אלמנטאריים לניהול בית עסק.לכך אין להסכים". בנוסף, את מתייחסת ללינות במקום.צו רישוי עסקים דורש רישיון עסק כשמדובר ב"בית מלון, פנסיון , אכסניה וכיוצ"ב" - מכאן שלינות במקום מחייבות רשיון עסק .לסיכום: אציע לך ניתן לפנות למחלקת רישוי עסקים במקום מגורייך ולברר לגבי הצורך ברשיון עסק, ולתעד פנייה זו. בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.