חיבור שתי דירות בבניין באמצעות פריצת דלת בקיר המשותף להן - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 12:39, 26 באוגוסט 2013

  שלום רב, היום התברר שבבניין שלנו, שני בעלי דירות בקומה א' של הבניין משכירים את דירותיהם לעמותה אחת שמפעילה בשתי הדירות שני פעוטונים - גני ילדים. הדירות הן בעלות קיר משותף. את הקיר הזה פרצו, יצרו חיבור בין שתי הדירות (הממקומות כל אחת בכניסה אחרת של הבניין), התקינו דלת. שאלתי: האם חיבור כזה דורש רישוי? אם לא כתבתי די ברור - הקיר שנפרץ בין שתי הדירות איננו חיצוני, ואת הדלת המחברת לא ניתן לראות מחדרי המדרגות וכו'. תודה רבה על תשובתכם רונית

  השב
 • 13:53, 26 באוגוסט 2013

  רונית שלום,
  פעולה כזו מחויבת בהוצאת היתר בניה.
  יש סעיף בחוק התכנון והבניה 145(א)(2) לפיו שינוי בקירות הפנימים לא מצריך היתר בניה אך במקרה הזה מדובר על שינוי במספר היחידות בבניין ולכן יש צורך בהיתר בניה.
  השאלה באיזה עיר מדובר, כיוון שיש רשויות אשר מעלימות עין כאשר יוצרים דלת בקיר המשותף אשר מחברת את הדירות.

  תגובה
 • 14:30, 26 באוגוסט 2013

  יעל המון המון תודות, גם על השיחה האישית, שמאוד עזרה והבהירה, וכמובן אשקול/ נשקול את צעדיי. כולל התארגנות מסויימת בבניין. הרבה ברכות, רונית (ר.)...

  תגובה
 • 15:27, 26 באוגוסט 2013

  בשמחה.

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.