רשיון עסק לקידוח נפט - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • ירדן

  נשלח ע"יירדן 13:11, 20 בינואר 2016

  שלום, אני מייצגת חברה שאמורה לקבל בשנה הקרובה, רישיון לחיפוש נפט באחד המקומות בארץ. אני עורכת כמובן בדיקות שונות במידה וקבלת הרישיון לחיפוש יהיה רשמי בין היתר בעניין רשיון עסק. האם קידוח נפט צריך רשיון עסק ? או שרק אחרי גילוי הנפט, נצטרך לעסוק בכך ? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  ציון יהודאי, עו"ד,מנהל הפורום

  16:39, 20 בינואר 2016

  שלום ירדן. בהתאם לצו רישוי עסקים (עסקים טעוני רישוי) - לא מצאתי סעיף הדן בחיפושי נפט (או גז). עם זאת במספר הודעות לבורסה של חברות העוסקות בחיפושי נפט מצאתי איזכור לכך שהוגשו נגדן (או נשקל להגיש נגדן) כתבי אישום בשל אי קיום רשיון עסק, מה שמעיד על צורך כזה ולו במעומעם (על אף שהחוקיות והתקינות דורשות הוא שמה שחובה לקיימו- צריך להיות כתוב!). הייתי מציע לפנות אל הרשות המקומית באיזור של החיפוש המיועד, ולברר איתם. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.