מהי המשמעות המשפטית לבית קפה? - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 16:54, 9 במרץ 2016

  שלום רב לאחר התנהלות משפטית ארוכת שנים בכל קטגוריה אפשרית , שהיהלתי במסגרת עתירה מנהלתית מול ועדה מקומית ומועצה מקומית התקבלה פסיקה של ועדה מחוזית להתנגדיות אשר איפשרה למועצה לעשות שימוש במבנה ציבור, חלל מוגבל, להפעלת בית קפה. המועצה הוציאה מכרז ואחד המתמודדים מבקש להקים בית מאפה במסגרת בית הקפה! שאלתי היא אם קיים הגבל מסחרי (רישוי) המקנה למפעיל או מוציא מכרז להפעלת בית קפה - המציין כל מה שניתן לכלול בתחום פעילות מכירת מזון או שתייה(כגון גלידה,נקניק, פיצה וכו) - בבואו לאכן להפעיל בית קפה? או שאין כל מגבלה בפועל ? בברכה רון

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  יהודאי ציון - משרד עו"ד,מנהל הפורום

  09:44, 13 במרץ 2016

  רון שלום.
  מסגרת הפעילות החוקית הנכללת ברישיון העסק נקבעת לפי הפריט המפורט בצו רישוי עסקים (עסקים טעוני רישוי), תשע"ג- 2013. סעיף 4.2 מתייחס ל"בית אוכל- מקום הכנה או הגשה של מזון לצריכה במקום או מחוצה לו". ובפירוט:
  4.2א "בית קפה, מסעדה לרבות הגשת משקאות משכרים לצריכה במקום".
  4.2ב "מזנון, בית אוכל אחר לרבות הגשת משקאות משכרים לצריכה במקום".
  יוצא שאין הגבלה ברישיון העסק לסוג המזון או השתיה המוגשים במקום, פרט לנאמר ולמפורט בצו.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.