אישור כיבוי אש - חנות כלי בית - פורום רישוי עסקים ורישוי בניה

שאלה חדשה
 • אילן

  נשלח ע"יאילן 20:06, 17 ביולי 2016

  שלום, קוראים לי אילן, אני פותח עסק חדש של חנות כלי בית. לאחר שבדקתי עסק של חנות כלי בית אינו דורש רישיון עסק. אולם נאמר לי שיתכן ואצטרך אישור של כיבוי אש למרות שהחנות לא צריכה רישיון עסק. האם זה נכון? אציין, שהחנות שאני פותח הינה חנות מעטפת במתחם חדש שטרם נפתח, ואשר קיבל טופס 4. אודה לתשובה

  השב
 • מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

  יהודאי ציון - משרד עו"ד,מנהל הפורום

  20:48, 17 ביולי 2016

  אילן שלום.
  בהתאם לצו רישוי עסקים, (עסקים טעוני רישוי), תשע"ג-2013, פריט 6.8ב ל"עסק בקניון שאין בו חברת ניהול, שאינו טעון רישוי לפי פרט אחר בתוספת זו", נדרש רשיון עסק. "קניון" מוגדר "מרכז קניות במבנה מקורה וסגור מכל צדדיו, שיש בו כניסה משותפת אחת לפחות ושבו 10 בתי עסק לפחות או ששטחו הכולל 1,000 מ"ר לפחות". אם המתחם בו נמצאת החנות המיועדת עונה על הגדרת "קניון", הרי שיש צורך ברישיון עסק, לרבות אישור משטרה אך לא נדרש אישור כיבוי אש! אייעץ לך לפנות לרשות המקומית, שם אתה מתכוון להקים את העסק, ולברר איתם, באופן כללי ומבלי להיכנס לפרטים, מה נדרש ממך כדי להקים את העסק הנ"ל .
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:יהודאי ציון - משרד עו"ד

מנהל הפורום: יהודאי ציון - משרד עו"ד

עו"ד פעיל החל משנת 2005, בעל משרד עצמאי החל משנה זו. עוסק רבות בדיני תכנון ובניה, לרבות ייצוג נאשמים
למידע נוסף

077-9971337 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בענייני רישוי עסקים ורישוי בניה. במקרים בהם הרשות המקומית הגישה או מתעתדת להגיש כתבי אישום נגד אזרח ו/או בעל בית עסק. במידה והוגש כתב אישום בגין עבירות בניה שונות כגון: בניה ללא היתר, בנייה בסטייה מהיתר, רישיון עסק, שימוש חורג מהיתר ובמקרים בהם ניתן קנס מינהלי, צו מניעה, צו הריסה או צו סגירה.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה אשר נעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.