מס שבח על דירה מהסכם גירושין - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 22:04, 7 בינואר 2014

  שלום לפני שנתיים מכרתי דירה (ניצלתי פטור ממס שבח לפי הוראת שעה ולא של כל 4 שנים) ורכשתי דירה (נכון לאז - דירה יחידה). החודש התברר לי שהייתי הבעלים של דירת הורי משנת 94 מכוח הסכם גירושין (ועל כך חויבתי בהפרשי מס רכישה על הדירות שרכשתי). ברצוני למכור דירה זו (כאמור הדירה השנייה, שנפלה בחלקי). האם אני פטור ממס שבח על המכירה? תודה

  השב
 • 23:22, 12 בינואר 2014

  טל שלום. מאחר וביום 1.01.2014 היו בבעלותך שתי דירות, אינך פטור מס במכירת דירה כלשהי, אם כי הנך זכאי למס מוטב לינארי. ככול שתמכור סמוך לתחילת שנת 2014 המס יהיה נמוך יותר. לצורך חישוב המס שעשוי לחול במכר הדירה, עליך לפנות לעו"ד ו/או רו"ח הבקי בתחום מיסוי מקרקעין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.