מס שבח דירה יחידה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 14:25, 16 בינואר 2014

  עו"ד אבירם שלום, אני מתכוון לקנות דירה (יד שנייה) בחודש הקרוב. אין ברשותי דירות נכון להיום. אני מתכוון למכור את הדירה שאקנה תוך 3 חודשים. 1. האם לאור התיקון לחוק מיסוי מקרקעין אהיה חייב במס שבח כי עלי להחזיק בדירה 18 חודשים? 2. בהנחה שאמכור בעוד 3 חודשים (ואשאר למעשה ללא דירה) האם במידה ואקנה לאחר מכן דירה אחרת אהיה חייב במס רכישה? או שאהיה פטור עד לסכום הקבוע בפטור לעניין רוכש דירה יחידה? תודה

  השב
 • 00:29, 26 בינואר 2014

  שי שלום. עליך להמתין 18 חודשים על מנת לקבלת את הפטור ממס שבח ובתנאי שהדירה הנה ראויה למגורים במשך 18 החודשים. בקשר למס רכישה, ככל שאין בבעלותך כל דירה אתה זכאי לפטור ממס רכישה לפי מדרגות המס לדירה יחידה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.