האים חל מס על יורשת שרוכשת מהאחים היורשים את חלקם בדירה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אושרת

  נשלח ע"יאושרת 15:26, 16 בינואר 2014

  שלום רב. אימי ז"ל רכשה דירה מחברת עמידר ,לקראת סוף תהליך הרכישה אימי נפטרה ואחרי מס חודשים הועברה הדירה מעמידר על שם כל האחים (5 במספר) להלן היורשים . כיום אני אחת היורשות מעונינת לקנות את הבית מהאחים שלי -1. ברצוני לשאול האים בזמן המכירה יהיה עלינו לשלם מס???? 2.לאומת זאת האים האחים שלי מוותרים על חלקם בדירה לטובתי אני יצתרך לשלם מס (לכל אחד מהאחים יש דירה משלו) . תודה רבה

  השב
 • 00:26, 26 בינואר 2014

  אושרת שלום, עליך לפרט להאם הוצא צו ירושה בקשר לעזבון אימך ומתי. ניתן למצוא לבעיה פתרון שונה במידה ותעדכני אותי לגבי האמור לעיל. מכל מקום , אין פטור ממס על עסקת מכר ללא תמורה בין אחים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.