בדיקת מס שבח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • י.ב

  נשלח ע"יי.ב 21:47, 16 בינואר 2014

  שלום, רכשתי דירה בשנת 2007 ב-520 אלש"ח. שיפצתי בכ-100 אלש"ח אך אין קבלות. כיום מעוניין למכור את הדירה בכ-1.2 מלש"ח. חשוב לציין שמכרתי דירה נוספת שלי בפטור ממס שבח בשנת 2012 (פטור של פעם ב-4 שנים) בסך של 600 אלש"ח ולאחר מכן, קניתי דירה אחרת ב-800 אלש"ח בשנת 2013. מעוניין לדעת האם אצטרך לשלם מס שבח ומה גובהו. תודה מראש.

  השב
 • 00:21, 26 בינואר 2014

  לא ניתן להשיב על שאלות של חישוב מס בפורום זה ולא בכל פורום אחר, מאחר והדבר כרוך בחישובים מורכבים ועליך לפרט את ההוצאות שניתן לנכותן מהשבח.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.