מכירת דירה עם זכויות בניה? - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • שוקי

  נשלח ע"ישוקי 16:56, 21 בינואר 2014

  אני מוכר דירה וקיים לי פטור מלא, אין לי עוד דירה ולא מכרתי דירה מעולם. השאלה הינה לגבי הטפסים החדשים, הדירה נמכרת יחד עם חוזה חתום של כל דיירי הבניין לבניית מרפסת שמש, כאשר בניית המרפסת החלה אך לא נסתיימה. האם מדובר בדירה עם זכויות בנייה (ואז אני צריך למלא משח כחול + הצהרת פטור) או דירה רגילה ללא זכויות בנייה (ואז צריך למלא רק את המשח הורוד החדש של החמישה עמודים). אשמח לעזרה.

  השב
 • 00:06, 26 בינואר 2014

  שוקי שלום. לדעתי גם אם בניית המרפסות לא הסתיימה, הרי שניתן היתר לבנייתה וזה אומר שזכויות הבנייה ממושו ואינם נחשבות כזכויות נוספות. מכל מקום יש להבהיר נקודה זה במכתב נלווה שיוגש למשרדי מס שבח וככל שמלבד זכויות אלה אין כל זכויות נוספות, נראה לי שניתן להגיש על הטופס ה"וורוד" כהגדרך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.