דירה במתנה לאח של אשתי - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • דן

  נשלח ע"ידן 17:05, 22 בינואר 2014

  שלום. אני ואשתי רוצים להעיבר את הדירה שלנו במתנה לאחיה. האם האח יקבל הנחה במס רכישה על כל הדירה או רק על החלק של אשתי? תודה

  השב
 • 23:43, 25 בינואר 2014

  דן שלום. לפני שאשיב לך על עניין מס הרכישה, אבהיר כי באוגוסט 2013 בוטל הפטור ממס שבח בגין עסקת מכר ללא תמורה בין אחים , ומאחר ושיעורי מס השבח גבוהים יותר (25%) ממס רכישה , חשוב שוב לפני שתחליט לבצע את העסקה. מכל מקום, בקשר עם מס הרכישה נראה לי כי האח יקבל פטור חלקי , רק על חלקה של אחותו ולא שלך וזאת מהסיבה שהגדרת "קרוב" בתקנות מס רכישה שונה מההגדרה בחוק מס שבח.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.