אופציה במקרקעין - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אפרת אופיר

  נשלח ע"יאפרת אופיר 23:45, 8 בפברואר 2014

  בהנחה שקיימת אופציה תקינה לרכישת מקרקעין והאופציה ממומשת. האם לצורכי מיסוי התאריך הקובע הוא תאריך החתימה על האופציה ? או תאריך מימוש האופציה וחתימת החוזה העיקרי ?

  השב
 • 23:37, 12 בפברואר 2014

  אפרת שלום. לא ברור משאלתך מהי אופציה תקינה. יש לבחון האם תנאי האופציה עונים לתנאים הקבועים בחוק, כגון אופציה יחודית הפטורה ממסים, והאם היא עומדת בתנאי הפסיקה כאופציה אמיתית עם הגיון כלכלי, אזי תאריך העסקה הנו מועד מימוש האופציה. מכל מקום אין להסתמך על תשובה כה כללית ועליך לפנות בשאלה ספציפית ומפורטת לעו"ד העוסק בתחום מיסוי מקרקעין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.