מס שבח על בית צמוד קרקע עם % בניה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 07:38, 15 בפברואר 2014

  בבעלותי בית דו משפחתי (2 דירות שנבנו האחת ב 1936 והשניה ב -1973)על קרקע (מינהל)של דונם(עם % בניה למספר דירות נוספות). אחת הדירות ירשתי מאמי. לא מכרנו דירות ב4 השנים האחרונות. כיצד יחושב המס מבחינה עקרונית בעת מכירת הדירות (כולל הקרקע)?

  השב
 • 22:45, 23 בפברואר 2014

  אבי שלום . חישוב מס השבח הוא עניין מורכב מאוד בייחוד כשהמדובר בזכויות בנייה ויש להציג אסמכתאות בגין הוצאות המוכרות בניכוי, על כן עליך לפנות לייעוץ פרטני לעורך דין או רואה חשבון העוסק בכך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.