מס על חלוקת דירה ותוספת בנייה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אריה

  נשלח ע"יאריה 11:16, 25 באוגוסט 2013

  לפני מספר שנים רכשתי דירה גדולה. כעת קיבלתי היתר המאפשר לי לחלק אותה ל2 דירות ולהוסיף לכל דירה חדר על הגג (הכל בהיתר אחד). האם במידה ואבצע את ההיתר יהיה עליי לשלם מס כלשהו למדינה? באיזה מס מדובר ועל מה בדיוק? בינתיים שילמתי רק היטל השבחה.

  השב
 • 17:02, 8 בספטמבר 2013

  אריה שלום. ככל ששאלתך נוגעת במס רכישה ובמס שבח, הרי שלמיטב הבנתי לא תחוייבת עתה לשלם את המסים הללו בעקבות חלקות הדירה. עם זאת, עליך להבין כי לאחר החלוקה הנך נחשב כבעלים של מס' דירות ולדבר יש משמעות רבה בבואך למוכר דירה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.