הנחה במס רכישה על פי הלכת פלם - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 17:38, 25 בפברואר 2014

  אם לאישה יש דירה מלפני הנישואין. ואנו רוצים לקנות דירה משותפת. עבור בן הזוג זו דירה ראשונה, לפי הלכת פלם. האומרת שהבן זוג ישלם על חצי הדירה החדשה מס רכישה כאילו היתה הראשונה שלו. קראתי חומר על הנושא, שיש מצבים שגם אם אין הסכם ממון, ניתן להשיג את ההנחה במס הרכישה, אך הנושא לא ברור כל כך. אין ברשותינו הסכם ממון. האם אני זכאי להנחה במס רכישה?

  השב
 • 20:09, 4 במרץ 2014

  עופר שלום. למיטב ידיעתי משרדי מיסוי מקרקעין לא דורשים בהכרח הצגת הסכם ממון. אבהיר כי חישוב מס הרכישה לגבי בן הזוג ללא דירה הוא מחצית מחישוב מס רכישה על דירה שלמה ולא מס על מחצית דירה, והדבר מביא לסכומים שונים. נא בדוק חשבונאית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.