מס מכירה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 14:36, 2 במרץ 2014

  שלום. אני רכשתי דירה לפני 7-8 חודשים ומייד השכרתי אותה. כיום אני רוצה למכור אותה לאחי באותו מחיר שרכשתי אותה. האים אני אצתרך לשלם מס מכירה או מס שבח בעת המכרה

  השב
 • 20:15, 4 במרץ 2014

  דוד שלום. מס מכירה בוטל זה מכבר, לגבי מס שבח, הרי שהמס מוטל על רווח (שבח) שהופק, אך מאחר והדירה הושכרה יש לנכות פחת , על כן אני מציע לך לפנות לעו"ד הבקי בעריכת חישובי מס שבח על מנת לקבלת תשובה מלאה ומדוייקת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.