מס שבח ממכירת 2 דירות - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • איריס

  נשלח ע"יאיריס 09:21, 9 במרץ 2014

  ברצוני למכור 2 דירות. השבח על אחת הינו 400,000 ש"ח ועל השניה מעל ל 5 מיליון ש"ח. האם יש עדיפות למכור מי מהן ראשונה משיקולי מס? האם על שתיהן אוכל לקבל פטור לפי 0 ש"ח עד 2014 ו 25% מס ליניארי החל ממועד זה? האם הפטור מוגבל עד תקרה של 4,500,000 ש"ח לגבי מס השבח הכולל של שתי הדירות? לא מכרתי דירה ב4 שנים האחרונות. אודה להתיחסותך.

  השב
 • 22:31, 13 במרץ 2014

  איריס שלום. שאלתך מורכבת והתשובה אף מורכבת יותר ואין אפשרות לענות בפרוט בפורם. מכל מקום אציין כי אכן קיימת הגבלה לפטור ממס שבח בסכום שציינת, ואין משמעות לסדר מכירת הדירות כל עוד נעשה שימוש במס לינארי לגבי שתיהן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.