דירה וקצת - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • עשר

  נשלח ע"י עשר 16:09, 16 במרץ 2014

  מנסה לכלכל את צעדי ולכן יש לי שאלות נוספות: 1. אם לא אמכור את חלקי בדירה (10%) וארכוש דירה נוספת . האם זה יחשב כדירה לא יחידה למס רכישה? 2. כשתהיה לי דירה נוספת וארצה למכור אחת משתיהן ( החלקית או השלמה), האם זה יחשב לצורך מס שבח כאילו יש לי 2 דירות? 3. האם אקבל פטור ממס שבח על כל אחת מהדירות או רק על אחת? ואיזה? זה יחשב לצורך מס שבח כאילו יש לי 2 דירות?

  השב
 • 23:50, 8 באפריל 2014

  עשר שלום, תשובה לשאלה 1 ו- 2: חלק בידרה הקטן מ-30% לא ייחשב כדירה נוספת למס רכישה ולא למס שבח. שאלה 3: תוכל לקבל פטור לדירה הגדולה בלבד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.