האם אני צריך לשלם מס כלשהו על מכירת דירה שקיבלתי בירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אביב חורשי

  נשלח ע"יאביב חורשי 21:34, 30 במרץ 2014

  אבא שלי ניפטר....על פי צו קיום צוואה אני ואח שלי הם היורשים והעברנו את הדירה על שמנו בטאבו. אנחנו רוצים למכור את הדירה האם אנחנו צריכים לשלם מס כלשהו ? ואם יש פטור למי פונים ? איך מקבלים את הפטור ? בבעלות כל אחד מאיתנו האחים דירה שנקנתה לפני יותר מ-20 שנה ואין לנו דירות נוספות הדירה שקיבלנו בירושה היתה הדירה היחידה של אבא שלי

  השב
 • 23:35, 8 באפריל 2014

  אביב שלום. במידה וזו היתה דירתו היחידה של אביך והוא לא מכר כל דירה אחרת בפטור לפני פטירתו, ואילו היה מכר את הדירה עתה, הוא היה זכאי לפטור, הרי שאתם זכאים לפטור ממס שבח המיוחד למכר דירת ירושה. למימוש זכאותכם לפטור, עליכם לפנות לעו"ד בקי במיסוי מקרקעין שייצג אתכם בעסקת המכר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.