מס רכישה - נכה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • נורית

  נשלח ע"ינורית 18:06, 7 באפריל 2014

  אני נכה שעונה על הקריטריונים להנחה במס רכישה. קניתי דירה שנייה מלאתי טפסים וצירפתי אישור מביטוח לאי בהתחלה קיבלתי שומה של 0.5% ושילמתי. בהמשך קיבלתי משום מה בקשה לתשלום הייתרה שזה סכום גבטה כ 6 ז% . כשפנינתי למשרד אמרו לי שמקפיאים לי לשנתיים ואחר כך כשהדירה תהיה מוכנה אני צריך להוכיח שאני גר בה. האם מכירים כזה דבר? לא שמעתע אף פעם שצריך להוכיח. אני יודע שזו דירה למגורים שלי ושמספיק שאני ממלא טפס עם הצהרה

  השב
 • 23:15, 8 באפריל 2014

  נורית שלום. על מנת לקבל את ההנחה לנכה , הדירה הנרכש אמורה לשמש את הנכה למגוריו. לפי דבריך נראה לי שמנהל מס שבח לא שוכנע כי הדירה תשמש למגרויך ולכן הוא לא קיבל את השומה העצמית ובחר להקפיא את היתרה עד שאכן תתגורר בדירה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.