פטור ממס רכישה מכירת חנות - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 20:21, 10 בספטמבר 2013

  שלום וברכה אבי רכש לפני כ50 שנה חנות בלירות ועתה הוא מעוניין לשקול למכור את החנות כדי לקבל החלטה אם הדבר כדאי לאור גובה המס שבח הוא מעוניין לעשות חישוב כדי להבין כמה מס שבח ידרש לשלם 1. איננו יודעים מה היה המחיר רכישה - האם יש דרך לברר מול רשויות המס מה המחיר רכישה של החנות - למי עלינו לפנות ? 2. האם יש מחשבון מס רכישה ? 3. האם יש פטור מסויים אם הוא לא מכר שום נכס בשנים האחרונות ? 4. האם יש בעלי מקצוע שיודעים גם להעריך את שווי הנכס וגם לתת מידע בנוגע לגובה מס השבח וכדאיות המכירה ? נשמח לפרטים

  השב
 • 13:19, 23 בספטמבר 2013

  משה שלום. ניתן לברר את מחיר הרכישה במשרדי מס שבח אלא שייתכן שאין להם את פרטי העסקה לפני מתקופה כל ישנה. מכל מקום הואיל והמדובר על מכירת נכס עסקי ובהתאם לחוק יש להפחית את הפחת במשך שנות אחזקת הנכס, בשיעור 4% לשנה, הרי שאין משמעות לסכום הרכישה והמס יחול החל מהשקל הראשון (בניכוי שווי המקרקעין עליו בנוי הנכס המהווה 1/3 משווי הנכס ההסיטורי). כפי שהנך רואה, הדברים מורכבים ועל כן לא ניתן ליתן תשובה מלאה במסגרת הפורום. ניתן לענות לכל שאלותיך בפגישה מסודרת בכפוף להמצאת מסכמים.

  תגובה
 • 20:05, 23 בינואר 2017

  שלום. לפני כ10 שנים קניתי חנות ב120000 . אם אני מוכר אותו , איזה מס שבח אני אמור לשלם. האפ יש עוד מיסים? תודה מראש.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.