מס שבח במכירת דירת ירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • רוני

    נשלח ע"ירוני 21:45, 30 באפריל 2014

    אם ליורש יש 1/7 (שביעית דירה) והוא מוכר את חלקו בדירה, האם זה חייב מס (כי זה פחות משליש דירה) או פטור ממס בגלל שזאת דירה יחידה של המורישים?

    השב
  • 21:42, 7 במאי 2014

    רוני שלום. אין פטור כללי ממס שבח בגין חלק מדירה שהוא קטן משליש, וכל דבר נבחן לגופו. אך ככל שמדובר בדירת ירושה והיורש הנו בנם/בתם של המורישים או בן זוג, וזו דירתם היחידה ואילו היו המורישים מוכרים את הדירה עתה , הם היו זכאים לפטור, הרי שגם היורש יקבל פטור לפי סעיף 49ב(5) לחוק.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.