עסקת העברה ללא תמרה באמצעות יפוי כח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • שוקי

  נשלח ע"ישוקי 10:41, 28 במאי 2014

  שלום, אשמח לעזרה. ברצוני לבצע עסקת העברה ללא תמורה, עסקת מתנה, כאשר הצהרת המעביר נחתמת ע"י המקבל באמצעות יפוי כח נוטריוני שניתן לו לפני 7 שנים. א. האם הדבר אפשרי? ב. אם מס הרכישה בהעברה ללא תמורה של דירה לקרוב הוא שליש מהרגיל, מה המס על העברה ללא תמורה של חנות? ג. האם ניתן לנצל את ההטבות לנכה במס רכישה לנכה הקיימים בחוק במסגרת העברה ללא תמורה? תודה מראש.

  השב
 • 10:51, 28 במאי 2014

  שוקי שלום. לא ניתן לחתום על תצהיר באמצעות יפוי כוח אלא באופן אישי בלבד.
  עניין ההנחה במס רכישה לקרוב - תלוי בסוג הקרבה. ההגדרה של קרוב רשומה בחוק בסעיף ההגדרות.
  ניתן לנצל הנחה במס רכישה לנכה, אך הדבר לא תמיד כדאי, כך למשל ברכישת דירת מגורים מזכה בתמורה לסך שאינו עולה 1.5 מליון ש"ח, הרי זה פטור בלאו הכי.

  תגובה
 • 11:44, 4 ביוני 2014

  מיכאל שלום, תודה רבה על עזרתך.

  אשמח לחידוד קטן בקשר לחלק השלישי של שאלתי:
  אם למקבל המתנה יש דירה נוספת אז לא ניתן לנצל את הפטור לנכה?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.