דירה במתנה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • לי

  נשלח ע"ילי 21:06, 8 ביולי 2014

  שלום רב יש לי דירה שאני גרה שעומדת להימכר יש לי דירה להשקעה שאנו משכירים משותפת עם אחותי שווי הדירה 600,000 ₪ חמי רוצה לתת לי ולבעלי מתנה דירה ששויה 2 מיליון ש"ח ולעשות העברה ללא תמורה האם אנחנו נשלם מס על העברה ללא תמורה ?

  השב
 • 16:25, 22 ביולי 2014

  לי שלום, מאחר ובבעלותכם יותר מדירה אחת, הרי שעליכם לשלם מס רכישה בגין קבלת הדירה הנוספת במתנה, אם זאת אתם זכאים להנחה של 2/3 מהמס הרגיל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.