מימוש נכס - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • מימי

  נשלח ע"ימימי 15:56, 14 ביולי 2014

  אנחנו 4 אחים שקיבלנו בירושה בצוואה מקויימת דירה בחלקים שווים יש בכוונתנו למכור הדירה ולהתחלק שווה בשווה בתמורה האם - בעקרון - יש חובת מס על התמורה? אם כן....כמה ב % שאלה נוספת : איזור הדירה נמצא בהליך של פינוי בינוי ויתכן שבעתיד הדירה "תשתדרג" מבחינת ערך עתידי האם מקובל לקחת זאת בחשבון בעת מכירה עכשווית ואיך עושים זאת ( הערכת שמאי מקרקעין ?) תודה

  השב
 • 21:48, 15 ביולי 2014

  מימי שלום. החוק קובע מס' תנאים על מנת לזכות בפטור ממס במכירת דירת מגורים שהתקבלה בירושה, בהתאם לקבוע בסע' 49ב(5) לחוק. 1. הדירה התקבל מהורה. 2. במועד פטירת המוריש הדירה הייתה דירתו היחידה. 3. אילו המוריש היה מוכר את הדירה בעצמו, הוא היה זכאי לפטור ממס.
  בעניין הערכת שווי דירה עם פוטנציאל, עליך לפנות לשמאי בקי בתחום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.