שאלה: דירה יחידה ותיקון 76 לעו"ד אבירם - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אביתר וסוזי

  נשלח ע"יאביתר וסוזי 10:45, 27 ביולי 2014

  שלום לעו"ד אבירם, יש ברשותי דירה יחידה שנקנתה לפני 9 חודשים ואני מוכר אותה וכמובן לשלם מס שבח של 25% (כי אני מוכר אותה תוך 9 חודשים ולא ממתין שנה וחצי). : במהלך 9 החודשים - הדירה היתה מושכרת חלק מהתקופה וחלק מהתקופה ריקה. 1. האם תיקון 76 משפיע על מיסוי המכירה - באופן שהוצאות מס רכישה/עו"ד וכיוצ' - לא יוכרו כניכוי משום שהדירה תוגדר כדירה להשקעה על אף שזו דירתי היחידה? 2. האם למרות העובדה כי זו דירתי היחידה רשות המיסים יכולה להגדירה "כדירה להשקעה" ואז מעבר לתשלום מס השבח של 25% לקבוע כי אינה מכירה בהוצאות מס רכישה/עו"ד וכיוצ' בגלל שמוכרים את הדירה בתווך של 9 חודשים - משום שהדירה נמכרת תוך 9 חודשים ומשום שהיא היתה מושכרת?. בכבוד רב, אביתר

  השב
 • 16:14, 5 באוגוסט 2014

  אביתר שלום. אתה זכאי לחישוב מס לינארי וזכאי לבקש ניכוי הוצאות המפורטות בשאלתך, ללא קשר להשכרת הדירה או לעובדה שהדירה הושכרה, אלא שבתקופת ההשכרה ינכו לך פחת משווי הרכישה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.