מס שבח ומס מכירה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • יאנה

  נשלח ע"ייאנה 09:06, 28 ביולי 2014

  שלום, אנחנו זוג שכירים עם 2 ילדים עד גיל 18 , יש בבעלותנו דירה יחידה שקנינו אותה לפני כ5 שנים ב520000 והולכים למכור אותה ב800000 האם אנחנו צריכים לשלם מסים בארץ במקרה שקונים דירה בחו"ל וממשיכים לגור בארץ בשכירות בתקופה של כ3-4 שנים ואחר כך עוברים לחו"ל? תודה יאנה

  השב
 • 16:34, 5 באוגוסט 2014

  יאנה שלום. הזכאות לפטור ממס במכירה של דירה יחידה ניתנת לתושבי ישראל, שמרכז חייהם בארץ והגרים בישראל במשך תקופה העולה על 182 ימים בשנת המס הרלבנטית. במידה ותמשיכו להתגורר בארץ במשך תקופה האמורה לעיל, גם לאחר מכירת הדירה, הנכם זכאים לפטור ממס שבח.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.