היתר בניה כתנאי לאישור מסי שבח ורכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • יוני

  נשלח ע"ייוני 10:10, 30 ביולי 2014

  שלום, האם כתנאי לקבלת אישור מסי שבח ורכישה לצורך תיקון צו בית משותף, נדרש להמציא לרשות המסים היתר בניה מהועדה המקומית? תודה.

  השב
 • 16:49, 5 באוגוסט 2014

  יוני שלום. מאחר ורשויות המיסוי מעוניינות לברר את החלקים שהועברו לבעלות הדייר המבקש, נראה לי שמספיק להציג את הבקשה להיתר הבנייה החתומה ע"י כל הדיירים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.