דירת מגורים מיסוי - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • עדי לויט

  נשלח ע"יעדי לויט 08:04, 24 באוגוסט 2014

  יש לי 2 דירות מגורים כ-10 שנים לא מכרתי כל דירת מגורים ב-10 השנים האחרונות. אני עומד למכור את אחת הדירות זה שאני לא גר בה האם יחול עליי מס שבח?

  השב
 • 12:35, 25 באוגוסט 2014

  עדי שלום, בהתאם לתיקון לחוק (החל מיום 1.01.2014) חל חיוב בתשלום מס שבח לינארי על מוכר דירה שבבעלותו יותר מדירה אחת, גם לא מכר בעבר כל דירה בפטור. לצורך חישוב מס השבח שעשוי לחול, יש לפרט את פרטי רכישת הדירה (מועד, סכום, הוצאות ששולמו להשבחת הנכס) ואת פרטי התמורה במכירתה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.