מכירת דירת ירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 19:30, 28 באוקטובר 2014

  האם יורש שמוכר דירה שקיבל בירושה מההורים שלו, דירה ששימשה דירת מגורים להשכרה במשך 10 שנים אחרונות, [לפני כן הם בעצמם התגוררו בדירה הזו - שנרכשה בסוף שנות השבעים] והם קיבלו פטור ממס בגין הסכום עמד על התקרה המותרת - האם בעת המכירה היורש משלם "פחת" - ליורש יש בבעלותו דירה בה הוא מתגורר ולא מכר דירה ב- 25 שנים האחרונות].

  השב
 • 20:14, 29 באוקטובר 2014

  עופר שלום. במידה ודירת הירושה עונה לתנאי בסעיף 49ב(5) לחוק מס שבח, היינו, צריך לבדוק קיומם של 3 תנאים מצטברים:
  1. זו הייתה דירתם היחידה של ההורים המורישים 2. הם לא מכרו כל דירה בתקופה סמוכה לפני פטירתם 3. אילו המורישים היו כעת בחיים הם היו פטורים מתשלום מס שבח בעת המכירה, אזי גם היורש פטור, גם אם בבעלותו דירה נוספת. אם התשובה שלילית, אזי ישלם מס לינארי וינוכה פחת שווי רכישת הדירה בגין תקפות ההשכרה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.