תסבוכת בנושא מיסוי דירות מושכרות - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 11:58, 7 בנובמבר 2014

  אבי נפטר בדצמבר 2013, ואמי - היורשת, משכירה 4 דירות (כעשרת אלפים שח לחודש). ידוע לי שבעבר הרחוק אבי שילם מס על הדירות, לא ידוע לי אם שולם מס בשנים האחרונות. אחי טוען שאבי סיפר לו שקיבל יעוץ שהוא פטור ממס - היות ושנים מן הדירות טופלו ונגבו על ידי אחי והכסף לא הגיע להורי. זה לא נראה לי פטור סביר. כיצד אני יכול לברר אם אכן שולם מס, או אם אכן היה פטור? אם אפנה למס הכנסה, האם יוכלו לדרוש תשלום רקטואקטיבי למשך שנים על הדירות? האם אני יכול פשוט לשלם? הדירות עברו לפני מספר חודשים בטאבו על שם אמי (היא דמנטית ולא יכולה לסייע במידע). בדקתי באתר של מס הכנסה ויש תיק תחת הת.ז. של אבי עם השם של אמי כיורשת של אבי. תודה על כל יעוץ. כן הודעה:

  השב
 • 10:36, 9 בנובמבר 2014

  שי שלום, שאלתך נוגעת במס הכנסה ולא במיסוי מקרקעין, לכן אמליץ לך להפנות השאלה לפורום הנכון ולפנות לרו"ח. בהצלחה.

  תגובה
 • 10:50, 9 בנובמבר 2014

  תודה. בינתיים הוברר שהמס אכן שולם, כך ששאלתי מתייתרת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.