סיכסוך שכנים - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • ויצמן אבי

  נשלח ע"יויצמן אבי 08:50, 14 בנובמבר 2014

  שלום , מדובר בבניין בין 4 קומות ללא מעלית עם 11 דיירים , מתוך זה הדירה שלי היא עם כניסה נפרדת , שהיא מגבילה לכניסה הראשית של שאר הדיירים . הדיירים החליטו לבצע שיפוץ לבניין שיפוץ יקר מאוד בסה"כ של 236 אלף ₪ . הגדילו את הלובי של הכניסה שלהם עם דלת מפוארת תיבות דואר אינטרקום עם מצלמה . ציפוי שיש , הנמכות גבס , תאורה , מדרגות , ריצוף מפואר בכל קומה , וכמובן את חזית הבניין וכך חויבתי לשלם כמוהם למרות שאני לא שייך לכניסה ואין לי צורך כלל וכלל בכניסה לבניין ! בנוסף החליטו לבנות מעלית וההוצאה עליהם כמובן , התאורה בכניסה לבניין דלוקה קבוע . 1. ביקשתי מכוון שאני גם עם כניסה בחזית הבניין עליהם לשפץ לי גם את דלת הכניסה + אינטרקום + תיבת הדואר , ונעניתי בשלילה ! 2. בקשתי והגשתי רשימת נזקים שנגרמו עקב השיפוץ , ונעניתי בשלילה . 3. בקשתי לשלם דמי וועד נמוכים יותר , גם נעניתי בשלילה . כמו כן , יש לי יחידה קומת קרקע של הדירה בת 2 חדרים , מטבחון , שירותים + מקלחת . ומכיוון שנשארנו בבית רק אני ואשתי , החלטנו להשכיר את היחידה . על כך אנחנו רוצים לבנות קיר גבס עם דלת בתוך הבית כמובן בלי לפגוע בחיצוניות הבניין 1. האם אין בעיה עם זה ? 2. האם אני מחויב לשלם דמי וועד פעמיים ? השכנים עושים מה שהם רוצים כי הם "הרוב" בנוסף במשך 18 שנים שלא הוגשו לי חשבוניות על תשלום הועד גם שדרשתי ! אני מבקש תשובה בעניין , ומה עליי לעשות ? אל מי לפנות ? אוד לך מאוד על תשובתך המהירה ככל האפשר תודה רבה , אבי ויצמן ! אבי ויצמן

  השב
 • 17:35, 17 בנובמבר 2014

  נא פנה לפורום בעניין בית משותף

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.