פטור ממס שבח על דירה שהתקבלה במתנה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • עידו בראל

    נשלח ע"יעידו בראל 15:36, 17 בנובמבר 2014

    יש לי דירה שהתקבלה במתנה מהוריי בשנת 2004. אני מעוניין למכור אותה. במידה והדבר רלוונטי, ברשותי דירה אחת נוספת, ואני מעוניין לרכוש דירה, במקום זו שאני מוכר. אבקש לדעת האם אחוייב במס שבח עבור הדירה שאני רוצה למכור. תודה!

    השב
  • 17:23, 17 בנובמבר 2014

    עידו שלום. מאחר ובבעלותך יותר מדירה אחת, תחול חובת תשלום מס שבח (לינארי - במידה והדירה הנה דירת מגורים מזכה) וכן מס רכישה לפי מדרגות מס לדירה נוספת.

    תגובה
  • 18:45, 17 בנובמבר 2014

    סעיף 49 ו' קובע שהפטור לדירת מתנה מותנה בתקופת הצינון (עד 4 שנים). הדירה שקיבלתי מצויה ברשותי 10 שנים, הרבה מעבר לתקופת הצינון, זה לא אומר שאני אמור לקבל פטור ממס שבח ?

    תגובה
  • 18:46, 17 בנובמבר 2014

    סעיף 49 ו' קובע שהפטור לדירת מתנה מותנה בתקופת הצינון (עד 4 שנים). הדירה שקיבלתי מצויה ברשותי 10 שנים, הרבה מעבר לתקופת הצינון, זה לא אומר שאני אמור לקבל פטור ממס שבח ?

    תגובה
  • 19:38, 17 בנובמבר 2014

    אומנם נכון שעברת את תקופת הצינון , אך בבעלותך דירה נוספת והפטור רלוונטי רק אם הייתה בעלים של דירה אחת בלבד.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.