פטור מס שבח על מחצית דירה - ירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 19:02, 18 בנובמבר 2014

  שלום רב, אני ואחי קיבלנו דירה בירושה מהורינו ז"ל. לפני 10 שנים קניתי את החצי של אחי בדירה. אני רוצה למכור את הדירה ויש לי עוד דירה. האם אני יכול לבקש ולקבל על החצי שקיבלתי בירושה פטור ממס שבח? מקריאה באינטרנט הבנתי שבגלל שלהורים שלי לא היתה דירה נוספת אז אולי כן.

  השב
 • 13:56, 19 בנובמבר 2014

  אבי שלום. אני בדעה שניתן לקבל פטור כאמור, אך אני ממליץ לפנות לרשויות המס בהליך פררולינג לפני ביצוע העסקה, למען הזהירות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.