מס רכישה מופחת - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • יגאל

  נשלח ע"ייגאל 11:36, 19 בנובמבר 2014

  רוכש דירת מגורים שנייה המוכר את דירתו הראשונה תוך 24 חודשים בכדי לזכות במס רכישה מופחת על רכישת הדירה השנייה, האם אותה מכירה בתוך 24 חודשים כוללת גם מתנה ללא תמורה לבן שלו?

  השב
 • 13:48, 19 בנובמבר 2014

  יגאל שלום. למיטב הבנתי, "מכירת דירה" בתוך התקופה הקבועה בחוק, כוללת גם עסקת העברה ללא ללא תמורה, ובלבד שהקונה יוותר עם דירה אחת בלבד בחלוף 24 חודשים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.