מס שבח על דירה שנבנית על קרקע שנקניתה לפני הרבה שנים - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 17:57, 24 בנובמבר 2014

  הורי קנו קרקע בשנת 1982 (לפני כ 30 שנים). רק לאחרונה, הם התקשרו עם קבלן לבנייה של בית על המגרש. לאחר סיום הבנייה (עתיד להסתיים בשנה הבאה- 2015) הורי מתכוונים למכור את הבית. כיצד יחושב מס השבח? האם זה יהיה ליניארי משנת 1982? תודה.

  השב
 • 23:40, 21 בדצמבר 2014

  אבי שלום. מס השבח יחושב לינארית משנת 1982. אך אם ההורים ימתינו 18 חודשים מקבלת טופס 4 וזו דירתם היחידה, אזי הם זכאים לפטור ממס במכירת הדירה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.